„Z najnowszymi trendami fryzjerstwa na Ty!...” Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2007-2013.
 

Strzyżenia Pivot Point

pp_lhPIVOT POINT INTERNATIONAL to Amerykańska Szkoła Fryzjerstwa i  wiodący na rynku wydawca książek edukacyjnych z zakresu fryzjerstwa i kosmetyki dla ośrodków szkoleniowych, salonów, uczniów, studentów, indywidualnych stylistów i międzynarodowych dystrybutorów. Wyszkoleni przez Pivot Point to profesjonaliści, którzy są odważni, ciekawi wiedzy w dążeniu do sukcesu, bo wiedzą jak dotrzeć do każdego klienta z precyzją i artyzmem – cechami wskazującymi na metodę Pivot Point. Pivot Point uczy technicznej pewności, przewidywalności i świadomego kreowania z jednoczesnym spojrzeniem na indywidualne uwarunkowania klienta.

Kurs Pivot Point kształci stylistę projektującego fryzury, który potrafi obserwować, łączyć elementy, porównywać a dzięki temu zobaczyć różne możliwości, analizować poszczególne cechy wyglądu, wizualizować swój projekt, określić plan i to  jak go wykonać, wprowadzić go w czyn, skupić się na wykonaniu aby uzyskać zaplanowany efekt i  – najwyższy poziom profesjonalizmu – komponować innowacyjne projekty wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności. Personalizować projekt do konkretnego klienta.

pp3

TEMATYKA SZKOLENIA PIVOT POINT

– STRZYŻENIE DAMSKIE

  1. OKREŚLENIE SPOSOBÓW ANALIZY STRUKTURY STRZYŻENIA (analiza podstawowa, szczegółowa i abstrakcyjna, pojęcie struktury, naturalnego spadku i normalnej projekcji)
  2. OKREŚLENIE FORM STRZYŻENIA (forma spójna, stopniowana, wzrastająca warstwowo i jednolita warstwowo)
  3. NAUKA UMIEJĘTNOŚCI POTRZEBNYCH DO WYKONANIA STRZYŻENIA – PROCEDURY STRZYŻENIA (podział na sekcje i separacje, dystrybucja i projekcja, pozycja palców i narzędzi, linia pamięci)
  4. TECHNIKI FAKTUROWANIA, PERSONALIZACJI FRYZURY (wiedza niezbędna do dopasowania formy strzyżenia do indywidualnych wymagań konkretnego klienta)

pp_cc2

– STRZYŻENIA MĘSKIE

  1. ZASADY PROJEKTOWANIA FRYZUR (analiza struktury, zasady projektowania męskiej formy strzyżenia, poznanie cech charakterystycznych dla męskiej fryzury)
  2. FORMY I TECHNIKI STRZYŻENIA MĘSKIEGO (strzyżenie fryzur klasycznych i współczesnych, technika planarna strzyżenia)
  3. UMIEJĘTNOŚCI TECHNICZNE NIEZBĘDNE DO WYKONANIA ZAPROJEKTOWANEJ FORMY STRZYŻENIA (procedury strzyżenia, techniki fakturowania)

pp_mm1

– TECHNIKI STRZYŻENIA W KOLEKCJI TRENDÓW

  1. Wykorzystanie wiedzy projektowania fryzur w wykonywaniu dopasowywaniu kolekcji fryzur z najnowszych trendów do indywidualnego klienta.
  2. Rozszerzenie i uzupełnienie wiedzy dotyczącej technik strzyżenia.
  3. Poznanie profesjonalnej terminologii i uniwersalnego języka stylistów.

pp_lh3

Udostępnij post
Napisany przez